Kogo poślubisz. Przesądy i wróżby ślubne

Przesądy ślubne

Dowiedz się kogo poślubisz


 

Istnieje wiele przesądów oraz które można wykorzystać do zbadania kim będzie nas życiowy partner. Wiele z nich są nam mało znane, ale niektóre kojarzymy.


 

Jedną z bardziej znanych jest przesąd o czterolistnej koniczynce. Jeśli znajdziesz taką, koniecznie włóż ją do prawego buta, a pierwszy napotkany kawaler spośród tych, z którymi jesteś w zażyłych stosunkach, zostanie twoim mężem.


 

Inną ceremonią jest przesąd związany z księżycem w nowiu. Ceremonii tej należy dokonywać w pierwszą noc tej fazy. Należy otworzyć okna sypialni i zasiąść na okiennym parapecie. Wpatrując się w księżyc, należy bez mrugnięcia oka powtórzyć parokrotnie, cicho i powoli, że zwracasz się do Selene, bogini Księżyca, z pozdrowieniem i prośbą, by tej nocy w śnie ujawnił się ten którego poślubię.


 

Obrączka i fotografia to kolejny przesąd. Należy wziąć zdjęcie tego, kogo kochasz, i trzymać przed nim zawieszoną na nitce obrączkę. Jeśli obrączka kręci się w kółko, wkrótce poślubisz osobę z tego zdjęcia, jeśli będzie się obrączka poruszać tam i z powrotem, nie będzie ślubu ani miłości. Najgorzej jak obrączka w ogóle się nie poruszy, gdyż to oznacza, że ślubu nigdy nie bezie z nikim.


 

Ceremonia związana z torem ślubnym jest w Polsce mało popularna, ale dość prosta w zastosowaniu. Będąc na ślubie weź mały kawałek tortu weselnego i umieść ją pod poduszkę. Pożycz od kogoś obrączkę ślubną lub ubierz obrączkę podobną do ślubnej i załóż na palec. W nocy powinien przyśnić się ten za którego wyjdziesz.


 

Skórka z jabłka jest przydatna do ceremonii powróżenia odnoszącego się do przyszłego partnera życiowego. Należy obrać jabłko, uważając by nie przerwać skórki. Następnie należy rzucić skórkę prawą ręką przez twoje lewe ramię. Pierwsza litera imienia twego przyszłego męża będzie taka, jaką wskazuje kształt leżącej skórki.


 

W Wigilię św. Agnieszki, czyli 21 stycznia, należy wziąć tekturkę z rzędem szpilek i należy wyciągać je jedną po drugiej. Następnie przypinamy szpilkę w swój rękaw, a w tą noc przyśni Ci się twarz ukochanego.


 

Jak widzimy istnieje wiele dziwnych i trochę zabawnych ceremonii związanych z przyszłym partnerem życiowym.

Zazwyczaj w Andrzejki wróżymy sobie na przyszłość szczególnie matrymonialną i wykorzystujemy właśnie tego typu wróżby.

 

 
free pokerfree poker
Powered by rfk.pl | Zgłoś naruszenie