Znaczenie snów

Sny

Sen jako królewska droga do podświadomości


 

Ludzie zaczynają doceniać fakt, że im większa posiadają wiedzę o podświadomości, tym bardziej są zdolni do zdobycia władzy nad ciałem oraz umysłem. To wszystko ma związek w pewnej mierze z interpretacją snów. Podświadomy umysł jest aktywny w czasie medytacji i wyciszenia, ale również w czasie snu.

Sen ujawnia się, gdy nasz świadomy umysł jest częściowo włączony. Jest częściowo wyłączony i dobrze, gdyż jeśli byłby wyłączony całkowicie nie pamiętalibyśmy z rana naszych marzeń sennych.


 

Sny, które jesteśmy w stanie opisać, występują w chwili, gdy zasypiamy, albo gdy zaczynamy się budzić. To wtedy nasz świadomy umysł wykazuje częściową aktywność i może obierać wrażenia, które zachowuje w pamięci. Zdarzają się sny bardzo żywe i pozostawiają tak silne wrażenie, że możemy je przywoływać w pamięci i relacjonować ze szczegółami.

Interpretować nasze sny możemy wtedy gdy nasz świadomy umysł się przebudza lub zasypia Wtedy to odbiera sygnały podświadomości i je zapamiętuje.

Odczuwane przez nas przebłyski intuicji i prorocze sny, pochodzą z podświadomości. W czasie snu kontrolę przejmuje świat podświadomy, w którym każdy z nas potrafi robić niestworzone rzeczy.


 

Do snów przywiązuje się duże znaczenie. Od zarania dziejów sny były interpretowane, nawet w Biblii, która zawiera liczne przykłady. Również starożytni Chaldejczycy, Chińczycy, Egipcjanie, Hindusi, Grecy, czy Rzymianie wierzyli, że sny są symbolem przepowiadania przyszłości.


 

Jedna z najstarszych ksiąg opisujących sny jest księga Artemidorusa, pt. Pięć ksiąg o wykładaniu snów i wizji.

Nie każde sny są prorocze, często są to pragnienia, marzenia, leki i problemy które odzwierciedlają nasze życie codzienne. Niektóre sny są także wynikiem zaburzeń psychicznych czy brania leków lub problemów zdrowotnych.


 

Sny o spadaniu z dużej wysokości, biegu bez uzyskania przewagi, krzyku z przerażenia, wjeżdżaniu lub zjeżdżaniu windy, ogniu, krwi czy płomieniach, a więc te sny, którym towarzyszy uczucie wielkiego przerażenia, i które określa się mianem koszmarów, są powodowane przez zmiany w dopływie krwi do mózgu i nie należy uważać ich za prorocze.

Często tego typu sny są wynikiem złej pozycji podczas spania.


 

Do snów autosugestywnych zalicza się te wszystkie, jakie wiążą się z osobą lub sprawą, która zajmowała poczesne miejsce w naszych myślach tuż przed zaśnięciem, np. po oglądnięciu snu czy przeczytaniu książki. Dlatego też nie każdy sen możemy zaliczyć do proroczych. Mozę to być po prostu wynik wcześniejszych naszych myśli przed zaśnięciem. Można tez narzucać sobie świadome śnienie, tzn.przed snem mówimy iż chcemy śnić o czymś i tak się dzieje. Mamy wtedy wpływ na sen i kontrolujemy go.


 

Inny rodzaj sny to taki który jest wywołany przez sugestię telepatyczną. Jeśli ktoś, z kim jesteśmy blisko związani emocjonalnie, czasami podczas snu może przekazać naszemu umysłowi co się dzieje u niego.


 

Sny prorocze to te, dla których nie potrafimy znaleźć wyjaśnienia. Sny warto samemu sobie interpretować. Chodzi tutaj o to że każdy z nas pewne symbole postrzega inaczej. Dla jednych gdy śni się dziecko zapowiada to śmierć czy problem w rodzinie, dla innych jednak jest to oznaka szczęścia.

Ważne jest by pamiętać, że wykładnia snu może oznaczać teraźniejszość, przeszłość ale również i przyszłość.


 

Przyszłość jest w ciągłej fazie przygotowywania, i to właśnie przez moc podświadomości możemy śledzić jej tworzenie.

 

 
free pokerfree poker
Powered by rfk.pl | Zgłoś naruszenie